Wnuczęta z klasy 2 a bardzo kochają swoje babcie i dziadków, dlatego ochoczo przygotowywali się do tego dnia, wykonując laurki, serduszka, portrety w grafice drogich babć i dziadków. Ponadto w dni wolne uczyły się wierszyków i piosenek.
Kochani goście zostali przywitani występami wnucząt, którzy dali z siebie wszystko, by słowem i piosenką wyrazić miłość i wdzięczność. Następnie wnuczęta zaprosiły dziadków do swej klasy na ciąg dalszy uroczystości na ich cześć. A w klasie niespodzianki: pięknie przygotowane stoły, pyszne ciasta, a zwłaszcza wielki tort. To nie wszystko. Uczniowie powiedzieli śmieszny, ale ciepły wiersz o rodzinie i zaśpiewali „Sto lat” przy akompaniamencie Nadii, a potem Karola. Starannie wykonane upominki podobały się gościom. Była wspaniała, niezapomniana atmosfera do końca.
Dla takich wzruszających chwil warto się natrudzić.
Opracowanie: J. Dalewska – wychowawczyni klasy 2 a
P.S. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy stołach i za pyszne słodkości, a pani Mariolce za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.

12 stycznia 2016 r. odbył się Bal karnawałowy klas drugich. Wszyscy byli ciekawie poprzebierani. W kolorowej, udekorowanej sali, przy wspaniałej muzyce, w towarzystwie Obelixa i kolorowej papugi zabawa drugoklasistów musiała się udać. W przerwie był słodki poczęstunek w sali obok. Pamiątkowe zdjęcia dobrze dokumentują radosny nastrój i doskonałą zabawę.
Wychowawczynie klas 2 A, B i C - J. Dalewska, I. Fotin, J. Ścigany

tydzien kolorow maly

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w XI edycji TYGODNIA KOLORÓW w dniach od 1 do 5 lutego 2016 r.
Tegoroczne hasło brzmi: "Nowy humanizm - przypinanie skrzydeł"

Organizatorzy: Teresa Stachniczek, Marzena Stawicka, Małgorzata Szymczak

Poniedziałek - niebieski
"Morskie głębiny" -  uczniowie indywidualnie wykonują prace plastyczną techniką "collage"
(na kartkę z bloku technicznego formatu A – 4  naklejają kolorowe elementy z papieru, krepy, materiału, przedstawiające  muszelki, rybki, wodorosty itp.)

Wtorek - biały
"Białe wianki i krawaty"- dziewczynki wykonują białe wianki z dowolnego materiału (np.krepy, bibułki), a chłopcy białe krawaty i noszą je przez cały dzień!

Środa - żółty
"Cytryniaki"  - uczniowie z cytryny, plasteliny i papieruwykonują postacie cytryniaków (praca przestrzenna).
Czwartek - zielony
"Drzewo marzeń" - uczniowie wycinają zielone listki na których piszą swoje marzenia (na każdym listku - jedno marzenie) i przyklejają je do drzewa znajdującego się w sali.

Piątek - czerwony
"Straż pożarna pomaga..." uczniowie indywidualnie wykonują prace na w/w temat na kartce A-4.

*"Kolorowe zadania" wykonujemy na lekcjach plastyki, w świetlicy lub samodzielnie w domu.
*Dostarczamy je do p.T.Stachniczek, M.Stawickiej lub p. M.Szymczak.
*Wszystkie prace winny być podpisane (imię , nazwisko oraz klasa).
*Uczestnicy zgłaszają się do zadań dobrowolnie.
*Posiadaczy figurek lub maskotek kota, prosimy o przyniesienie ich do szkoły na czas trwania "Tygodnia kolorów".

PUNKTACJA

1. Za strój lub widoczny element ubioru w danym kolorze - 1 punkt.
2. Za wykonaną pracę - 1 punkt

*Suma punktów -za strój i pracę - wyłoni najbardziej kolorowego ucznia z każdej klasy.
*Na zwycięzców czekają drobne upominki!!!

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

Organizatorzy: Teresa Stachniczek, Marzena Stawicka, Małgorzata Szymczak

Informujemy, że od dnia 1 lutego 2016 obowiązuje nowy plan lekcji. W klasach 0-3 nie uległ on zmianom, a w klasach 4-6 dokonano niewielkich poprawek z uwagi na zajęcia WDŻ w klasach 6a i 6c.

Klasa "0" Klasy 1
Klasa 2 Klasa 3 Klasy 4 Klasa 5 Klasa 6

„Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia,
oczyszczenia, niezależności”.
Jan Paweł II

18 lat wspólnej zimowej przygody z Firmą „CAR – TOURIST”, profesjonalną Szkołą Narciarsko – Snowboardową. Nr 1 w Polsce. Tym razem Małe Ciche i „Oliwia”, gościły grupę uczniów bydgoskich szkół salezjańskich, którzy swoje umiejętności szkolili pod fachowym okiem profesjonalnych instruktorów: p. Karoliny, p. Edwarda, p. Marka, p. Bogdana, p. Adama, p. Katarzyny i p. Mateusza.
Już w drodze na południe kraju, nastąpił teoretyczny podział na początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Jednakże stok wszystkich zweryfikował. Pierwszy kontakt z nartami, snowboardem, kłopoty z zapięciem butów, pierwsze ślizgi i upadki. Wieczorem w rękach telefony: „nie uwierzysz Mamo, sama zjechałam.
Jest Super”.
Opiekunowie: p. Małgosia (wychowawca, „pielęgniarka”, „kelnerka”), p. Waldek i ks. Wojciech, uwijali się, sprawdzając przygotowanie swoich podopiecznych, przed kolejnymi zmaganiami sportowymi. Ogromny postęp Wiktorii, doskonałe umiejętności snowboardzisty Huberta, ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników, budziły podziw instruktorów.
Spacer po Krupówkach i „niespodzianka” – kulig (szkoda że nie saniami), w nastroju naszych wspaniałych kolęd.
Oczywiście nie zapomnieliśmy o uczestnictwie we mszy świętej w kościółku parafialnym, prowadzonym przez Ojców Dominikanów.
Do zobaczenia!
Opracowanie: Marek Sikorski