Klasa 2 a zaprosiła wszystkie klasy „0” – 3 oraz dyrekcję SPTS na przedstawienie bożonarodzeniowe. Młodzi aktorzy bardzo się postarali. Widzowie włączyli się do śpiewania kolęd. Aniołki i Śnieżynki rozdały opłatki. Popłynęły serdeczne życzenia. W świątecznym nastroju ruszyliśmy do swoich klas, aby kontynuować piękne wigilijne tradycje.
Opracowanie: J. Dalewska i M. Ziółkowska – współautorki imprezy

W dniach 10 i 11 grudnia 2015 r. odbyły się „Dni obserwacji przyrodniczych” w ramach realizacji bydgoskiego projektu KCEN pt.: „Leśna skrzynia skarbów”. Korzystając z zasobów „Leśnej skrzyni skarbów” oraz własnych (np.: lupy różnego rodzaju, mikroskop z preparatami, busole, stadia rozwoju żaby, motyla, biedronki itd.) uczniowie w każdej wolnej chwili (przerwy, po lekcjach) mogli dokonywać różnych obserwacji, odkryć, podglądać świat przyrody. Można też było się pobawić (puzzle, gry, odciski). Ta żywa wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc w ramach kółka ekologicznego w II semestrze zorganizujemy kolejne „Dni obserwacji przyrodniczych”.
Opracowanie:  Janina Dalewska – opiekun koła ekologicznego

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy z niecierpliwością czekamy na prezenty. W tym roku klasa 5b postanowiła zrezygnować z padarków dla siebie i dać coś, tak od serca potrzebujacym. Pomysł ten zrodził się na jednej z godzin wychowawczych i od razu spotkał się z aprobatą nie tylko uczniów i wychowawcy klasy 5b, ale także rodziców.
Wybraliśmy Dom Małego Dziecka w Bydgoszczy mieszczący sie przy ul. Stolarskiej. Po zasięgnięciu informacji, jakie są potrzeby podopiecznych tej palcówki, jedna z mam zakupiła potrzebne artykuły. Radość dawania jest wielka. Jeszcze tego samego dnia wszystkie dary zostały dostarczone do Domu Małego Dziecka przy ul. Stolarskiej.
Składam serdeczne podziękowania tym, którzy w sposób szczególny zadbali, by ten dzień był wyjątkowy pod każdym względem, za wspaniały barszcz i paszteciki, cudowne ciasta i inne smakołyki. Ta wigilia zostanie w naszej pamięci. To wspaniały przykład do naśladowania.
Klasa 5b wraz z wychowawczynią

II miejsce zajęli nasi najmłodsi piłkarze, w Turnieju Piłki Nożnej BOSKO CUP, rozgrywanego 30 grudnia 2015 roku, w sali gimnastycznej ZSTS Collegium Salesianum w Bydgoszczy.
Zespół grający w składzie: Maksymilian Kordas, Mateusz Lorenc, Mateusz Ślisz, Krzysztof Ignas, Adam Lipowski, Stasiu Kotlęga, Nadia Wosik, Bartosz Hoffmann i Piotr Majewski rozegrał 6 spotkań.
Nasi piłkarze zwyciężyli: SL SALOS Toruń 3:1, UKS TĘCZA 3:0, SALOS BYDGOSZCZ 6:0, ŻAKI SALOS 2:0.
Zremisowaliśmy po emocjonującym meczu z SP BUKOWIEC 1:1, a ulegliśmy bardzo dobrze dysponowanej tego dnia drużynie POLONIA/GRYFUSIE 0:3.
Opracowanie: Marek Sikorski

Wtorek 22 grudnia 2015 r., był wyjątkowym dniem w naszej szkole. O godzinie 10.15 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas IV - VI obejrzeli, przygotowane przez koło teatralne i zespół wolkalny "Sal - Canto", jasełka. Nosiły one tytuł "Boże odwiedziny". Widzowie mieli okazję zastanowić się nad sensem Świąt Bożego Narodzenia oraz mogli odpowiedzieć sobie na pytania: "Czy jestem gotowy na przybycie nowo narodzonego Jezusa?" "Czy w moim sercu jest miejsce dla Niego?" W świąteczny nastrój wprowadzały też kolędy i pastorałki, które urozmaicały przedstawienie.
Później nastąpił ważny moment odczytania, przez księdza wicedyrektora Adama Piotrowskiego, fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Następnie nauczyciele i uczniowie składali sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem.
Był tez czas na wspólne kolędowanie.
Ten wyjątkowy dzień każda klasa zakończyła spotkaniem z wychowawcą przy świątecznie zastawionym stole. Były rozmowy, pyszne potrawy i oczywiście upominki! Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Ewa Łapińska