Duże, małe, puchate, mięciutkie, brązowe, białe, ale przede wszystkim bardzo kochane... 25 listopada br. klasy 0-3 świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień rozpoczęliśmy od wykonania „misiowych portretów”. Miś na deskorolce, Miś Lewandowski, Pani Misiowa, Miś Elegancik - wyobraźnia dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Następnie, spotkaliśmy się na holu, aby przy „misiowych piosenkach” śpiewanych z p. Mariolą, poznać laureatów konkursu plastycznego. Po wręczeniu nagród i dyplomów, nadszedł czas na „Misiową Loteryjkę”. Misie, przyniesione wcześniej do szkoły, w wyniku losowania, znalazły tego dnia swoich nowych przyjaciół.
Zabawa była znakomita, a śpiewom, uśmiechom i tańcom nie było końca. Ten dzień wszystkie dzieci (i Misie) zapamiętają na długo.

Opracowanie: Anna Ledworowska, Karolina Majewska i Julita Ścigany

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze rocznika 2005/młodsi, podczas Salezjańskiego Turnieju Piłki Nożnej, zorganizowanego przez bydgoski SALOS. SPTS SALEZJANIE pokonali SP BUKOWIEC 9:0, zwyciężyli SP 12 7:1, wygrali z SALOS-em BYDGOSZCZ 7:3, poradzili sobie z drużyną GRYFUSIE 5:0. W swoim ostatnim meczu zmierzyli się z uczniami salezjańskiej szkoły w Toruniu.
Po emocjonującym meczu pokazali „lwi pazur”, bardzo dobre przygotowanie, waleczność a przede wszystkim, wysokie umiejętności rzemiosła piłkarskiego. Zwyciężyli 4:1.
Turniejowymi bramkami podzielili się: Wojtek Jedrzejczyk, Jakub Jaciubek, Mateusz Cirson po 6, Mateusz Mazur – 5, Michał Arendt – 4, Franek Handke – 3, Jakub Szelągowski – 2, Stasiu Kotlęga – 1. Strzelcom pomagali: Konrad Lipowski, Łukasz Gacka, Jakub Pietrow i Oliwier Skonieczny.
Miło poinformować że statuetkę najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Franek Handke.
Opracowanie: Marek Sikorski

Wspaniała atmosfera towarzyszyła kolejnej salezjańskiej, sportowej rywalizacji, podczas XII Spartakiady Salezjańskich Szkół Podstawowych, imprezy odbywającej się w gościnnej Pile.
Zacięta walka do ostatnich metrów, do ostatnich sekund, radość, wzruszenie, smutek i łzy, gorący doping trenerów i kibiców, obecność Radcy, ks. Stefana Makurackiego, Dyrektora salezjańskiej szkoły w Pile, ks. Krzysztofa Nestoruka, Proboszcza parafii św. Rodziny, a zarazem Dyrektora Wspólnoty, ks. Dariusza Presnala to obraz
5 – cio godzinnych zmagań młodych sportowców.
Tym razem osłabiona Bydgoszcz, nie obroniła I miejsca, musiała uznać wyższość uczniów salezjańskiej szkoły ze Szczecina.
Wśród sportowców klas I – III, zwyciężył Szczecin przed Bydgoszczą, Toruniem i Piłą. Podobnie wśród uczniów klas IV – VI: zwyciężył Szczecin, przed Bydgoszczą i Toruniem, IV miejsce zajęli gospodarze.
W klasyfikacji generalnej: Szczecin – 29 pkt., Bydgoszcz – 25 pkt., Toruń – 21 pkt., i Piła punktów 13.
Zespół bydgoski przygotowywał sztab trenerski: Aleksandra Gołasz, Izabela Faustmann, Monika Kuberska, Małgorzata Szymczak, Wojciech Mizikowski i Marek Sikorski.
Bacznym obserwatorem spartakiadowej potyczki był wicedyrektor naszej szkoły, ks. Adam Piotrowski.
Wyjeżdżaliśmy z Piły z pewnym niedosytem, straciliśmy I miejsce, które odzyskamy w przyszłym roku.
Opracowanie: Marek Sikorski

Jak każdego roku w listopadzie obchodzimy imieniny św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków oraz zespołów muzycznych. Cecylia imieniny w naszej szkole, jak zawsze obchodzi bardzo uroczyście. Występują zespoły wokalne, soliści oraz instrumentaliści. Po krótkim filmie o solenizantce , jako pierwszy zaśpiewał zespół "Sal-Canto", który przepięknie wykonał dwie piosenki: "Błogosławieni Miłosierni" oraz "Naucz mnie". Publiczność wspólnie z wokalistami śpiewała znane polskie przeboje oraz piosenki w języku angielskim. Instrumentaliści prezentowali swoje umiejętności gry na keyboardzie, gitarze i skrzypcach.

A oto "goście honorowi" i ich prezenty na imieninowej uroczystości św. Cecylii.
 Julia Abramczyk, Zuzia Dąbrowska, Patrycja Poczynek- „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało” piosenka M. Anioł
 Franek Handke- „Egiptian level” keyboard
 Jan Grzybowski - piosenka „Hallelujah”
 Hania Kobus – piosenka „Może i My”
 Tymon Kitliński – keyboard „W murowanej piwnicy”, „Piraci z Karaibów”
 Nadia Orszt – piosenka „Smak radości”
 Roxana Domagalska – piosenka „Lolek”
 Kaja Kotarska – keyboard „Menuet”
 Julia Topolska – piosenka „Bądź duży”
 Zuzia Kolasa, Zuzia Gusowska – piosenka „Tyle słońca w całym mieście” A.Jantar
 Ola Piekut – skrzypce „Menuet”
 Kuba Pietrow, Wiktoria Tonder, Marysia Piekarska, Jan Skonieczny – piosenka „Drogi”
 Magda Echaust, Zosia Tomaszewska – piosenka „Mam tę moc”
 Tymoteusz Bojanowski – keyboard „Transformacja’
 Julia Burek – piosenka w języku hiszpańskim „Descubri”
 Martyna Gacka – piosenka „Księżniczka”
 Marietta Wandzińska – piosenka „Dziewczyna z granatem”
 Oliwia Kalukiewicz, Martyna Lewandowska, Paulina Nurkiewicz – piosenka „Drag me down”
 Amelia Nieruszewicz – gitara „Greensleves”
 Marcel Sokołowski – piosenka „The show must go on”
 Wojtek Jędrzejczyk – piosenka „SOS” ABBA
 Natalia Kozioł – piosenka „All of me”
 Marta Jędrzejczyk – piosenka „When I go”
 Natalia Joachimiak – piosenka „Na pewno”

Za rok znów pod kierunkiem pani Basi Dziedzic i przy pomocy pani Magdy Gaweł przygotujemy dla św. Cecylii muzyczne prezenty imieninowe.
Opracowanie: Barbara Dziedzic i Magda Gaweł

Kolonie letnie na riwierze włoskiej i francuskiej, w terminie 05.07 – 16.07.2016.
„Residence il Borgo degli Ulivi”, w programie mi.: Nicea, Monte Carlo, Cannes, Antibes, Saint Paul, Sanremo
Podczas przejazdu tranzytowego Wiedeń, Turyn i Park Rozrywki “Gardaland”.

Obóz młodzieżowy na Riwierze włoskiej i francuskiej, w terminie 05.07 – 16.07.2016.
„Residence il Borgo degli Ulivi”, w programie mi. Nicea, Monte Carlo, Cannes Antibes, Saint Paul, Sanremo
Podczas przejazdu tranzytowego Wiedeń, Turyn i Park Rozrywki “Gardaland” .

SUPER WAKACJE w Ośrodku „Gwarek”, w Pięknej Górze na Mazurach, w terminie 02.08 – 13.08.2016.
- obóz piłkarski
- obóz językowy
- „HIT wakacji 2015r.” - obóz żeglarski.