30 października dzięki uprzejmości jednej z mam klasa 1b gościła w piekarni Carrefour w Galerii Pomorskiej. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą piekarza. Prześledziły proces powstawania ciasta wykorzystywanego do wyrobów piekarniczych. Podziwiały specjalistyczny sprzęt i maszyny stosowane w piekarni. Wreszcie samodzielnie wykonały bułeczki, rogale i inne formy wg własnego pomysłu. Czekając na pachnące wypieki, dzieci skorzystały ze słodkiego poczęstunku przygotowanego specjalnie dla nich. Odebrały też pamiątkowe dyplomy.
Pełni pozytywnych wrażeń, z ciepłym, chrupiącym pieczywem wróciliśmy szczęśliwie z wycieczki, wypełniając budynek szkolny pachnącymi wspomnieniami.
Opracowała: Małgorzata Mitura

W dniach 26-30 października odbył się trzeci szkolny konkurs ”Holy Wins - Świętość Zwycięża”. Wszelkie oczekiwania przerosła liczba uczniów, którzy wraz z rodzicami zaangażowali się w wykonanie prac plastyczno – literackich przedstawiających i opisujących życiorys i dokonania Świętych. Kolorowe i intrygujące prace, wykonane techniką dowolną rysunki, malunki, wydzieranki i naklejanki oraz interesujące, szczegółowe opisy postaci ozdobiły korytarz szkolny.
Ostatni dzień konkursu okazał się wspaniałym zwycięstwem świętości. Po szkole przechadzali się Św. Dominik Savio, Bł. Laura Vicuna, Św. Jan Bosko, Św. Franciszek, Św. Wojciech, Św. Jan Paweł II i jeszcze wielu, wielu innych, którzy urzekli i zachwycili swoim podobieństwem do oryginału oraz pomysłowością stroju.
Za udział, wkład pracy i ogromne zaangażowanie serdecznie dziękuję Dzieciom klas 0 – 3 oraz ich Rodzicom.

Organizacja konkursu i opracowanie: Małgorzata Szymczak

Dnia 16 października br. w naszej szkole odbyła się "Uroczystość pasowania na ucznia". Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy Mszą Św., której przewodniczył Ks. Dyrektor Henryk Kaszycki. Następnym punktem programu była część artystyczna wraz z ceremonią "Pasowania na ucznia" Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego. Słodki poczęstunek w klasach, niespodzianki i pamiątkowe fotografie zwieńczyły tę miłą uroczystość.Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Opracowała: Anna Tomaszewska

28 października br. w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej 3 z rąk pani Ewy Mes - Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Medale Brązowe za Długoletnią Służbę otrzymały panie:
Anna Racka-Możuch - nauczyciel matematyki
Anna Tomaszewska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Magdalena Gaweł - nauczyciel zajęć komputerowych

Reprezentacja naszych piłkarzy uczestniczyła w Mistrzostwach Bydgoszczy. Pokonaliśmy SP 65 dobrym wynikiem 3:1. Bramki te strzelili Kacper Suty, Kacper Mattya, Mateusz Mazur. W drugim meczu zremisowaliśmy 1:1 z SP 66, a bramkę strzelił Kacper Mattya.
W kolejnym spotkaniu rozgromiliśmy SP 27, 6:0, a łupem bramkowym podzielili się: Michał Arendt i Kacper Mattya po 2, Kacper Suty i Janek Makowski po 1.
Niestety, w decydującym meczu walce o awans, ulegliśmy „sąsiadom” SP 67 (BKS Bydgoszcz) 0:3. Na wyróżnienie zasługuje gra naszych najmłodszych piłkarzy: Mateusza Mazura i Michała Arendta.
Drużyna grała w składzie: Mateusz Mazur, Michał Arendt, Wojciech Jędrzejczyk, Kacper Suty, Kacper Mattya, Paweł Firch, Konrad Lipowski, Jan Makowski, Ksawery Markowski.
Walką do ostatnich metrów, wykazali sie nasi przełajowcy.
Dziewczęta biegnące w składzie: Zuzanna Kolasa, Iga Lesiczka, Aleksandra Popławska, Roxana Domagalska, Paulina Grochowska, Amelia Nieruszewicz, Aleksandra Piekut, Zuzanna Brożyna, Małgorzata Ignas i chłopcy: Michał Ignacik, Marcel Kwaczonek, Maciej Tafelski, Konrad Lipowski, Paweł Firch, Paweł Skibicki, Jan Makowski, Kacper Mattya i Kacper Suty, mimo niesprzyjającej aury, godnie reprezentowali naszą Szkołę.
Opracował: Marek Sikorski