Informacja dotycząca dofinansowania do zakupu podręczników dla uczniów w roku szkolnym 2015/2016 w ramach Rządowego programu.
Rodzice uczniów klas III, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekroczy kwoty 574 zł w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku oraz rodzice uczniów klas III, V i VI, którzy mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka (słabowidzącego, niesłyszącego, słabosłyszącego, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej (niezależnie od osiągniętego dochodu), mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników dla dziecka w roku szkolnym 2015/2016.
Kwoty dofinansowania do zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016:
- uczniowie klas III - do kwoty 225 zł
- uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością z klas III - do kwoty 225 zł
- uczniowie klas V i VI SP, z orzeczoną niepełnosprawnością - od kwoty 225zł do kwoty 770 zł (w zależności od rodzaju niepełnosprawności)
Więcej informacji na stronie https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wyprawka-szkolna-20152016.html

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami o uzyskanym dochodzie, zaświadczeniami z zakładu pracy, PUP, ZUS, orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka itp. oraz dowodem zakupu podręczników należy złożyć pedagogowi szkolnemu do dnia 7 września 2015r.

Pobierz wniosek>>>

„ W górach jest wszystko co kocham.

I wszystkie wiersze są w bukach.
Zawsze kiedy tak wracam,
Biorą mnie klony za wnuka.”
/Jerzy Harasimowicz/

Kolejny raz Bieszczady. Przełęcz Wyżnia, Chatka Puchatka, Przełęcz M. Orłowicza, Połonina Caryńska, Wetlina, Ustrzyki Dolne, Ustrzyki Górne. Kilometry marszu, bez marudzenia. Wieczory przy ognisku, na dyskotece koiły drobne otarcia, zakwasy.
Niezapomniana msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, Ogród Biblijny CARITAS w Myczkowcach, a na zakończenie dnia pełnego wrażeń rejs statkiem po jeziorze Solińskim.
Spotkanie z ks. Piotrem Bartnikiem, w kościółku w Górzance, dawnej cerkwi. Upał, upał… Musieliśmy się schłodzić w basenach „Delfin”, w Ustrzykach Dolnych i „Aquarius” w Lesku. Niesamowite emocje podczas meczów „siatkówki rzucanej” i spotkań piłkarskich.
Pożegnanie z Bieszczadami, podczas mszy świętej w cerkwi pw. św. Paraskiewy w Łopience. Radosna atmosfera, wspaniali uczestnicy, sprawdzona kadra: p. Katarzyna Wiertlewska, p. Teresa Stachniczek, p. Elżbieta Koralewska, p. Kamila Sikorska, p. Kinga Mastalerska, ks. Adam Piotrowski. Przyjazne „Rancho”, z gospodarzami, p. Danutą i Mieczysławem Wojtanowskimi.

 

„..Anioły są zawsze ulotne,
zwłaszcza te w Bieszczadach.
Nas też czasem nosi,
Po ich anielskich śladach.
One nam przyzwalają,
I skrzydłem wskazują drogę,
I wtedy w nas się zapala,
Wieczny bieszczadzki ogień…” /SDM/

Opracowanie: Marek Sikorski
Galeria>>

„Zdaje sobie sprawę z tego, że kiedy jestem z Wami, jestem cały dla Was”.
Ks. Jan Bosko

Kolejna salezjańska wakacyjna przygoda zakończona. Hiszpania, malownicze, tętniące nocnym życiem Lloret de Mar i nasza wspaniała „setka uczestników", w przekroju wiekowym, od Adama, Stasia po Zuzę, Adama, Kacpra i Magdę. Hotel „Surf Mar ****”, z bogatym jedzonkiem. A nie tylko frytki, frytki.
Do plaży – przejście przez ulicę, 50 metrów. Nie można było wybrać lepszego miejsca zakwaterowania. Program wypoczynku dostosowany do potrzeb uczestników.
Wenecja: Piazza San Marco, Basilica San Marco, Palazzo Ducale, Campanile di San Marco, Torre Dell Orologio, Ponte Rialto, Ponte dei Sospiri i największy kanał w Wenecji – Canal Grande.
Barcelona: Sagradą Familia, symbol miasta. Dla wielu turystów jest głównym powodem wizyty w stolicy Katalonii. Budowana od 1882 roku ciągle zachwyca, inspiruje, zadziwia i skłania do refleksji. Kiedy największe dzieło Gaudiego zostanie ukończone? Mówi się, że potrwa to jeszcze kilkanaście lat, ale nikt nie jest skłonny zapewnić, że tak właśnie się stanie. Bez cienia przesady można stwierdzić, że tym, czym dla pielgrzymów jest Sagrada Familia, tym dla kibiców piłki nożnej jest Camp Nou. To dom, to świątynia słynnego na całym świecie klubu – "Duma Katalonii", czyli F.C. Barcelona. Co prawda, klub istnieje od 1899 roku, ale stadion „Blaugrany” zbudowano w 1957 roku. Niestety, czas zrobił swoje, co da się odczuć przy okazji wizyty na meczu. Jednak istnieją już poważne plany, aby stworzyć nową arenę dla wirtuozów futbolu. Jednak póki co, Camp Nou mogące pomieścić do 90 tysięcy fanów, otwarta jest dla sympatyków piłki kopanej. Korzystając z klubowego muzeum zapoznamy się z bogatą historią ponad 100-letniego klubu, obejrzymy trofea, poznamy sylwetki graczy sprzed lat i tych, których możemy pamiętać z boisk – ich nazwiska długo by wymienić. Poczujemy zapach wielkiego futbolu. Oczywiście finał wizyty ma miejsce w bogato wyposażonym sklepie, gdzie każdy fan znajdzie coś dla siebie. Aha, nie zabraknie też polskiego akcentu...
A „Magiczne Fontanny”, niesamowite wrażenie
Montserrat: klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat, gdzie powitała nas i wysłuchała naszych próśb Czarna Madonna (La Moreneta)
„Kiedy Jezus dał nam wszystko, co mógł dać, postanowił jeszcze uczynić nas spadkobiercami najcenniejszego skarbu, jaki posiadał: Najświętszej Dziewicy”. – św. Jan Maria Vianney.
Tossa de Mar, z najpiękniejszą w Hiszpanii średniowieczną starówką Villa Vella.
„Sur le Pont d’Avignon” „…tańczą panowie, tańczą panie na moście w Awinion…”

Opracował: Marek Sikorski
Galeria>>

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!
Co roku stwierdzamy, że każde wakacje mają to do siebie, że i choćby trwały bardzo długo, to i tak kiedyś się skończą. Te też już dobiegają swoich dni. Czas pomyśleć o nowym roku szkolnym, zaopatrzyć się w podręczniki i pomoce naukowe.
Serdecznie zapraszam Was na rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Ponieważ ten list kieruję do społeczności trzech szkół, zatem jego treść jest przeznaczona dla wszystkich Pracowników, Rodziców i Uczniów. Proszę wyłuskać dla siebie obowiązujące wiadomości. Przypominam, że ze względu na wyjątkowość wydarzenia wszystkich obowiązuje strój uroczysty!
Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego
Rozpoczęcie roku szkolnego w kościele parafialnym pw. św. Marka 1 września o godz. 09.00. Uczniowie gromadzą się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych ławkach już o godz. 08.40. Rodzice i Goście zajmują miejsca na chórze i z tyłu kościoła. Druga część spotkania będzie już w budynkach szkolnych. Za animację Mszy św. odpowiedzialny jest ks. Adam i on też zaprosi wybranych z Was, do poszczególnych funkcji.
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego
Zaczynamy 1 września o godz. 11.00 w kościele parafialnym św. Marka. Zajmujecie miejsca wyznaczone obok swoich wychowawców. Aby punktualnie zacząć, zapraszam już Was na godz. 10.40. Do oprawy liturgicznej zapraszam tych, którzy uświetniali ją na zakończenie roku w czerwcu. W tym celu proszę kontaktować się z ks. Wojciechem. Po Mszy św. i ogłoszeniach pójdziemy do szkoły.
Pamiętajmy o uczniach zdających egzaminy poprawkowe i kwalifikacyjne. Wspierajmy ich pamięcią modlitewną. Życzę powodzenia oraz radosnego finału wakacyjnego.

 

Do miłego spotkania.

Ks. Henryk Kaszycki
Dyrektor CS