Zgodnie z warunkami finansowymi pobierania nauki w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. Błogosławionej Laury Vicuna ustalam wysokość czesnego na rok szkolny 2015/16:

Klasy 0 – III:
12 miesięcznych rat po 340,00 zł (rocznie 4 080,00 zł)

Klasy IV – V:
12 miesięcznych rat po 330,00 zł (rocznie 3 960,00 zł)

Klasa VI:
10 miesięcznych rat po 396,00 zł (3 960,00 zł)

Pozostałe ustalenia zawarte w Warunkach finansowych pobierania nauki – bez zmian.

ks. Henryk Kaszycki sdb
Dyrektor Collegium Salesianum w Bydgoszczy

Zakończenie roku szkolnego w Collegium Salesianum odbyło się w piątek 26 czerwca.
Dokładnie o godzinie 8.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, którą celebrował ks. Henryk wraz z ks. Andrzejem i ks. Adamem. Poczty sztandarowe, występ chóru i zespołu muzycznego uświetniał liturgię. Ponadto, uczniowie posłuszni zaleceniom, założyli odświętne stroje. Wszystko prezentowało się odświętnie. Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowania i życzenia bezpiecznych wakacji.
Tego dnia tradycją jest, że wspomagamy dzieło ewangelizacyjne w Pawłodarze (Kazachstan) oraz na pomoc zniszczonym szkołom salezjańskim w Nepalu. Na ten cel zrezygnowaliśmy z kwiatów na rzecz daru pieniężnego i przekazaliśmy Siostrom ofiarę w wysokości 1138zł.

Stypendium Dyrektora otrzymują:

Oliwia Woźniak, Alicja Formella, Marta Jędrzejczyk, Martyna Lewandowska, Iga Lesiczka, Joachim Milczarczyk,
Mateusz Dąbrowski

Po ostatnich życzeniach szczęśliwych i bezpiecznych wakacji uczniowie udali się do szkoły, aby spotkać się w swoich klasach.

Dyrektor Collegium Salesianum w Bydgoszczy
ks. Henryk Kaszycki SDB

Kilka dni temu odbył się II Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Nożnej im. św. Jana Bosko, na który zostały zaproszone dzieci z rocznika 2008 i 2009. Turniej odbywał się w gorącej atmosferze dopingujących kibiców przybyłych wraz z drużynami oraz kibiców z klasy III c. Mali piłkarze pokazali, że drzemie w nich wielki potencjał, a rywalizację na boisku traktują niezwykle poważnie.Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca naszą szkołę. Drugie miejsce zajęła drużyna z oddziału przedszkolnego przy SP nr 67. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Niepublicznego Przedszkola „Bajkolandia”.
Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy dyrekcji naszej szkoły oraz pani Karolinie Nowakowskiej. Dzieciom gratulujemy udanej zabawy - zgodnej z zasadami „fair play” i życzymy, aby turniejowe emocje przerodziły się w przyszłe sportowe pasje.
Organizatorzy turnieju: Anna Ledworowska i Wojciech Mizikowski

Szczęśliwie doszliśmy do końca kolejnego roku szkolnego. Był długi, ale udało się dotrwać do uroczystego zakończenia. Teraz przed nami zasłużone wakacje, dni odpoczynku i nabrania sił do dalszej nauki i pracy. Życzę Wam wspaniałych wrażeń, wzmocnienia tego, co osłabło. Nabierzcie wiatru w żagle, rozpalcie ducha, aby nowy rok szkolny 2015/2016 był lepszy i wyjątkowy pod każdym względem.

Maturzystom życzę, aby dostali się na wymarzone kierunki studiów. Nauczycielom, którzy zdobywają kolejne stopnie awansu zawodowego życzę, aby zdali go pomyślnie. Uczniom, którzy w sierpniu mają egzaminy poprawkowe, życzę, aby pokonali je i dołączyli do swoich klas. Dziękuję za współpracę współbraciom, wicedyrektorom, nauczycielom i pracownikom administracji. Uczniom, którzy podejmują naukę w innych szkołach, również życzę realizacji swoich planów. Gdyby wam było tam źle, to wracajcie. Może się uda u nas znaleźć miejsce. Raz jeszcze Wszystkim życzę bezpiecznych i pięknych wakacji i urlopów!

Buone vacanze a tutti!

Do spotkania we wtorek,

1 września o godz.: 9.00 SPTS

11.00 GTS i LOTS.

Zaczynamy w kościele parafialnym Mszą św.

Z darem modlitwy

Ks. Henryk Kaszycki sdb

Dyrektor Collegium Salesianum

Dnia 18 czerwca w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Karaoke. Brali w nim udział uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. Poziom wokalny uczestników w tym roku był bardzo wyrównany. Publiczność bawiła się doskonale, zarówno przy starych,polskich przebojach, jak i piosenkach w języku angielskim. Na koniec przygotowałyśmy małą niespodziankę - występ dwóch pań: Marzanny Kościołek i Magdaleny Gaweł. Panie zaśpiewały znakomicie!

Oto wyniki konkursu:

Grand Prix - Marysia Erdman z kl. VIa
I miejsce - Julia Topolska i Nadia Orszt z kl.IVb
II miejsce - Natalia Kozioł z kl.IVb
III miejsce - Julia Koralewska kl.VIa i Agata Urbanowicz kl.Va
Wyróżnienia - Kinga Świechowicz i Izabela Rogowska z kl.VIc, Martyna Lewandowska, Joanna Wieczorek, Paulina Nurkiewicz i Oliwia Kalukiewicz z kl.Va, Marcel Sokołowsk z kl.Vb, Aleksandra Piekarska i Weronika Piontkowska z kl.Vb, Marta Jędrzejczyk z kl.Vc, Julia Burek z kl.IVa, Marietta Wandzińska, Michelle Małkowska, Zofia Tomaszewska i Alicja Świechowicz z kl.IVc, Zuzanna Kolasa i Maja Burek z kl.IVa.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

Opracowały: Barbara Dziedzic i Magdalena Gaweł