Dnia 25 maja br. nauczyciele i uczniowie Collegium Salesianum zebrali się w kościele pod wezwaniem św. Marka, aby uczestniczyć w wyjątkowo uroczystej Mszy Świętej. Była ona sprawowana z okazji uroczystości Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych - głównej Patronki Towarzystwa Świętego Franciszka Salezego, święta Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła połączonego ze wspomnieniem św. Dominika Savio - patrona Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Dyrektor Henryk Kaszycki SDB. On też dokonał obrzędu obłóczyn ministranckich. Strój Liturgicznej Służby Ołtarza otrzymali Wojciech Marciniak i Jakub Pietrow, a ich opiekunem był ks. Adam Piotrowski SDB. Kandydaci zostali wezwani po odczytaniu Ewangelii. Natomiast obrzęd obłóczyn miał miejsce po homilii wygłoszonej przez ks. Andrzeja Marchewkę SDB. Gdy ministranci nałożyli po raz pierwszy stroje liturgiczne i wypowiedzieli słowa uroczystego przyrzeczenia, otrzymali gromkie brawa. Ten wzruszający moment z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestniczących we Mszy Świętej.
Uroczysty charakter Eucharystii podkreslała obecność Pocztów Sztandarowych Collegium Salesianum, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz harcerzy w mundurach, O oprawę liturgiczną zadbali uczniowie gimnazjum, a wspólny śpiew inicjowały chóry szkolne i zaspoły śpiewacze.

Wspólne przeżywanie Mszy Świętej, w tak ważnym dla salezjanów dniu, zjednoczyło naszą szkolną wspólnotę.

Opracowała: Ewa Łapińska