W czwartek 27 listopada br. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Wspaniałą zabawę obfitującą w konkursy i quizy zorganizawał Samorząd szkolny. Jak wspaniele wszyscy się bawili pokazuje foto galeria.

27 listopada br. w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie z artystą malarzem malującym ustami - panem Jerzym Omelczukiem. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja szkoły, wychowawcy oraz dzieci klas od zero do szóstych.

Artysta zaprezentował w jaki sposób tworzy obrazy i opowiadał o swoim życiu. Wszyscy byli zafascynowani postacią pana Jerzego, jego podejściem dożycia i wyjątkową skromnością. Artyście, jeszcze raz, z całego serca dziękujemy za spotkanie i podarunki w postaci obrazów.

Życzymy dalszych sukcesów w relizacji swojej pasji i pomyślnoci w życiu osobistym.

Opracowała: Maria Michałek

Udanie rywalizowali nasi najmłodsi piłkarze w XV Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadiony”, o Puchar Tymbarku, który odbył się 18 listopada 2014 r., na stadionie przy ulicy Słowiańskiej.
Stanęli na podium, zajmując III miejsce.
Wyniki:
SPTS : POLONIA BYDGOSZCZ 0:5
Dwa błędy obrońców sprawiły, że rywale szybko strzelili 2 bramki, i z kontry punktowali naszą drużynę.
SP 63 : SPTS 1:5
„Męska” rozmowa trenera z zawodnikami spowodowała, że na murawę weszli „inni” piłkarze.
Po bardzo dobrym meczy strzelili rywalom 5 bramek. (Mateusz Śmiglewski – 2, Wiktor Majer – 2, Mateusz Mazur – 1)
SP ŁOCHOWO – SPTS 2:3
Grając spokojnie o awans, zwyciężyli, a bramki zdobyli: Wiktor Majer, Mateusz Śmiglewski, Mateusz Mazur.
Ćwierćfinał:
SPTS - VICTORIA NIEMCZ 1:1 rzuty karne 2:1
Rzuty karne zadecydowały o awansie do najlepszej czwórki Turnieju.
Nasi płkarze lepsi od Konrada Lipowskiego, golkipera przeciwników.
Bramka Franka Handke, „palce lizać”.
Półfinał:
UKS FORDON : SPTS 6:2
Zmęczeni, grając drugim składem ulegliśmy, a bramki dla naszej drużyny strzelili:Jakub Szelągowski i Mateusz Mazur.
Myślami byliśmy na meczu o podium.
O III miejsce:
SPTS – VICTORIA SOLEC KUJAWSKI 4:1
Kolejny bardzo dobry mecz na zakończenie turnieju i sezony na boiskach otwartych.
Po 2 bramki strzelili: Mateusz Mazur i Wiktor Majer.
Skład drużyny:
Michał Wieczorek, Mateusz Mazur, Wojciech Jędrzejczyk, Mateusz Śmiglewski, Krzysztof Glugla, Jan Skonieczny, Wiktor Majer, Franek Handke, Jakub Szelągowski, Jakub Jaciubek.

Trener: Marek Sikorski

Dnia 25 listopada 2014 r. uczniowie klasy zero pojechali do Muzeum Oświaty w Bydgoszczy dowiedzieć się nieco o starych szkolnych zwyczajach oraz zobaczyć, jak wyglądała dawna szkoła i w jakich warunkach uczyli się ich rodzice i dziadkowie. Dla nas – nieco starszych wiekiem opiekunów, było to dość dziwne przeżycie. Z jednej strony - wspomnienie beztroskiego dzieciństwa, drewnianych piórników, ławek z dziurą na kałamarz, kleksów w zeszycie, zabaw na przerwach i pierwszych przyjaźni. Z drugiej zaś strony - wspomnienie surowych nauczycieli dysponujących wachlarzem kar za najmniejsze nawet przewinienia, których wraz z upływem czasu i nabytych doświadczeń wspominamy jednak, jako dobrych pedagogów.
Dzieci oczywiście najbardziej zainteresowały kary. Wszyscy chcieli klęczeć na grochu i to najlepiej jak najdłużej. Podobało im się także „uderzanie” wskaźnikiem w otwartą dłoń. Ciekawe – zewsząd było słychać głosy, że to przecież nic nie boli. A czy pisanie po 100 razy błędnego wyrazu też jest przyjemne?
Maluchy sprawdzały także, czy pisanie piórem i atramentem było trudną sztuką, jak kaligrafowano litery, jakie były kiedyś książki i w jaki sposób nosili je do szkoły rodzice i dziadkowie oraz jakie mieli stroje szkolne. Na szczęście dzieci nie sprawdziły na sobie, jak trudno usunąć plamy atramentu z ubrań i z zeszytów, a przy pożegnaniu jednogłośnie stwierdziły, że teraz w szkole jest znacznie lepiej, chociaż surowa Pani za złe zachowanie nie daje złotych serduszek. Uff ... .

Opracowała: Anna Ledworowska

Nasze kochane mamy-kawiarki, serwowały ciepłe napoje: kawę, herbatę a także soczki dla dzieci. Pomysł świetlicowej kawiarenki bardzo się wszystkim spodobał. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne jej otwarcie.

Ofiary pieniężne, które zebraliśmy w tym dniu, zostały przekazane dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy oraz na zakup gier i zabawek do świetlicy szkolnej.

Opracowała: Ewelina Boczek