W dniu 28 października z wizytą do klasy zero przyjechali leśnicy pracujący w Nadleśnictwie Różanna - Pan Janusz Flies specjalista Służby Leśnej ds. użytkowania lasu i edukacji wraz ze stażystką Panią Martą Reszczyńską. Nadleśnictwo Różanna swoim zasięgiem obejmuje tereny wokół Koronowa i Pieczysk – miejsca dobrze znane każdemu mieszkańcowi Bydgoszczy i okolic.
Leśnicy opowiadali dzieciom o zwierzętach zamieszkujących okoliczne lasy, o ich sposobach przygotowywania się do nadejścia zimy, o smakołykach oraz o tym, jak należy zachować się podczas spacerów, czyli w czasie odwiedzin u leśnych przyjaciół. Pani Marta opowiadała o swojej pracy w lesie - w szczególności w czasie zimy, gdy dodatkowym zadaniem leśników jest dokarmianie zwierząt. Atrakcją było także odgadywanie odgłosów zwierząt odtwarzanych z płyty.

Dnia 29 października odbyło się uroczyste powitanie Obrazu świętego Jana Bosko. To wielkie wydarzenie miało swoją oprawę. Przed Mszą św. dzieci składały serca z dobrymi uczynkami i dobrymi postanowieniami pod wizerunkiem świętego patrona i modliły się.

We Mszy św. z wielkim zaangażowaniem uczestniczyło całe Collegium Salesianum. Mszę celebrował Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski. Po oficjalnym przekazaniu obrazu przez proboszcza parafii p.w. św. Marka szkołom salezjańskim nastąpiła uroczysta procesja z kościoła do SPTS.

"Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi" - tymi słowami Jan Paweł II zwrócił się 22 października 1978 r. do wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra w Rzymie. W środę mija dokładnie 36 lat od mszy św. inaugurującej jego pontyfikat. Po kwietniowej kanonizacji papieża Polaka, kościół katolicki na całym świecie po raz pierwszy w historii obchodzi dzień 22 października jako wspomnienie św. Jana Pawła II.

W naszej szkole również wspominaliśmy papieża Polaka. Przed modlitwą poranną zespół "Sal-Canto" uczcił śpiewem pamięć o św. Janie Pawle II. Nie zabrakło ulubionej pieśni naszego papieża - "Barki".

Opracowała: Barbara Dziedzic

17 października br. dla uczniów klas czwartych odbył się konkurs pt. "Jak Karolek został Papieżem". Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, test, wpisywały daty, odgadywały nazwiska najważniejszych znajomych i bliskich młodego Karola Wojtyły.

Oto zwycięzcy:
I miejsce- Dominika Jankowska z 4a
II miejsce- Oliwia Sikora z 4b
III miejsce- Natalia Kozioł z 4b

Uczniowie klas piątych przygotowali prezentację multimedialną pt. " Jan Paweł II przyjacielem młodzieży".

Pierwszego miejsca nie przyznano.
II miejsce- Jakub Pawełczyk z 5a
III miejsce- Aleksandra Piekarska z 5b i Oliwia Kalukiewicz z 5a
wyróżnienie otrzymała Zzuzanna Brożyna z 5c

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

Opracowała: Stefania Tabaczyńska

W piątek podczas Mszy św. uczniowie klas pierwszych przybyli do kaplicy przy Kościele Św. Marka. Przynieśli swoje tornistry z pełnym wyposażeniem. Gorliwym śpiewem i modlitwą prosili o poświęcenie wszystkich przyborów szkolnych, z których będą korzystać w trakcie roku szkolnego 2014/2015. Wspierani byli przez starszych kolegów z klas drugich.Wraz z klasą 2b uczestniczyli w animacji Mszy św., której przewodniczył Ks. wicedyrektor Adam Piotrowski SDB.

Opracowała: Edyta Łapińska