W dniach 10 - 14 lutego 2020r. w klasach młodszych odbył się  „Tydzień kolorów”, którego hasło przewodnie brzmiało: ”Kolorowy jest ten świat”. Każdego dnia uczniowie ubierali się w barwy zgodne z obowiązującym kolorem oraz wykonywali wyznaczone zadania plastyczne, słowne i muzyczne. Dodatkową atrakcję stanowił kiermasz zdrowej żywności, z którego dochód w kwocie 604.00 zł organizatorzy przeznaczyli na cel charytatywny – finansowe wsparcie rodziny potrzebującej, a także „Dzień indiański” i malowanie twarzy oraz wycinanie pióropuszy.

Podsumowanie „Tygodnia kolorów” stanowił konkurs plastyczny o tematyce zgodnej z tegorocznym hasłem.
Spośród 74 prac wyłoniono laureatów:
1 miejsce:
• Wojciech Kubera 0a
• Dagmara Stachnik 1a
• Ewa Prylińska 2c
• Jagoda Kowalska 3a
2 miejsce:
• Tadeusz Machnacki 0a
• Szymon Łosiński 1a
• Maja Wiatrowska 2a
• Marcin Wiśniewski 3a
3 miejsce:
• Agata Skrzypczyńska 0b
• Filip Starczewski 1b
• Lena Rodman 2a
• Karim Belal 3b
Wyróżnienie:
• Bartosz Papke 1c
• Helena Grodzicka 2a
• Mateusz Kujawa 3b

Organizatorzy „Tygodnia kolorów” kierują serdeczne podziękowania dla fantastycznych i zaangażowanych uczniów, wspaniałych rodziców oraz kreatywnych nauczycieli za wkład pracy i aktywny udział.

Teresa Stachniczek, Marzena Stawicka, Julita Ścigany, Małgorzata Szymczak

Opracowanie: Małgorzata Szymczak