W dniach od 20.01. - do 24.01.2020 r. w naszej szkole odbedzie się TYDZIEŃ KOLORÓW dla klas 4-8.
Hasło tegoroczne to: Szkoła jest wielokolorowym państwem.
W KAŻDY DZIEŃ UCZNIOWIE UBIERAJĄ SIĘ NA KONKRETNY KOLOR.

Wykaz zadań do wykonania przez uczniów w poszczególnych dniach.
Poniedziałek (NIEBIESKI)
ZADANIE:
Wymyślić: nazwę państwa, okrzyk, flagę i hymn. (5-6 wersów).
Zadanie przedstawiamy na białej kartce A - 3, a napisy wykonujemy w różnych odcieniach niebieskiego.
Praca grupowa- 1 na klasę.

Wtorek (ŻÓŁTY)
ZADANIE:
Zaprojektować i wykonać żółte godło państwa.
Praca półprzestrzenna, wykonana z żółtych elementów na żółtej kartce formatu A3.
Praca grupowa – 1 na klasę.

Środa (ZIELONA)
ZADANIE:
„Kolorowo i wesoło jest wśród nas”
Uczniowie na lekcję plastyki przynoszą : pastele lub kolorowe kartki z bloku technicznego, klej, nożyczki .
Prace plastyczne należy wykonać na jasnozielonej kartce A-4, wykorzystując pozostałe kolory, czyli: niebieski, żółty, czerwony i biały.(praca indywidualna)

Czwartek (CZERWONY)
ZADANIE:
Uczniowie poszukują czerwonych kopert, które są umieszczone na terenie szkoły. W kopertach znajdują się zadania, odrębne dla poszczególnych poziomów.
Rozwiązane zadania przedstawiamy na białej kartce A-4 i dostarczamy do biblioteki szkolnej.

PIĄTEK (BIAŁY)
ZADANIE
Wykonanie przestrzennego bukieciku białych kwiatów dla księdza Bosko. /Każda klasa wykonuje jeden bukiet/.
Wszystkie prace przekazujemy do p. Marzeny Stawickiej, p. Teresy Stachniczek lub pozostawiamy w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy: T. Stachniczek, M. Stawicka, M. Szymczak, J. Ścigany