Pod takim hasłem przebiegało tegoroczne „Święto Pluszowego Misia” w klasach 0 – III. W ten sposób chcieliśmy uczcić tego wyjątkowego przyjaciela wszystkich dzieci, jednocześnie zachęcić je do aktywnego wypoczynku w czasie wolnym i poznawania nowych, ciekawych sportów.
Uczniowie klas 0-III zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i udziału w specjalnie przygotowanych misiowo - sportowych wyzwaniach.
Najmłodsze dzieci, z klasy 0 i I miały do wykonania zadanie plastyczne pt.: „Ulubiony sport mojego misia”.
Przed uczniami klas II i III stanęło literackie wyzwanie napisania opowiadania pt.” Trening czyni mistrza”.
Jak co roku, wiele dzieci chciało pochwalić się swoimi umiejętnościami i zachwyciło nas swoim talentem zarówno plastycznym, jak i literackim. Prace plastyczne oraz opowiadania, które często przybrały formę książkową, ozdobiły korytarze naszej szkoły, gromadząc liczne grono rodziców i dzieci zaciekawionych pomysłami rówieśników.
Każda klasa mogła także urządzić w swojej sali wystawę pluszowych misiów, a w ramach akcji czytelniczej „Czytaj z Misiem” dzieci przez cały tydzień mogły przynosić do szkoły książeczki, w których głównym bohaterem jest Miś, by w ten sposób zachęcić uczniów do czytania.
Wyjątkowym wydarzeniem była wizyta znanego ultramaratończyka Pana Andrzeja Urbaniaka. Opowiadał on dzieciom o swojej przygodzie ze sportem i właśnie o tym, jak to „trening czyni mistrza”.
W rozmowie z uczniami pan Andrzej podkreślał, że zwycięstwo wcale nie jest najważniejsze. Liczy się charakter kształtowany podczas systematycznej pracy, umiejętność pokonywania własnych ograniczeń, niezrażanie się napotkanymi trudnościami, a nade wszystko przyjaźń, która rodzi się wśród sportowców szczególnie wtedy, gdy wzajemnie się wspierają podczas najtrudniejszych momentów, sportowych wyzwań, czy też chwil zwątpienia i chęci rezygnacji z obranej drogi.
Dziękujemy za tak cenną lekcję.

Opracowała: Anna Ledworowska
Organizatorzy: Julita Ścigany, Karolina Majewska, Anna Ledworowska

Dzień Pluszowego Misia - „Mój ukochany miś lubi aktywnie spędzać czas”