1)Projekt
Tekst projektu - kliknij link
2)Wprowadzenie - kliknij na link lub zieloną flagę
wstep parki
3) Projekty o parkach i sprawdziany
 Nazwa parku
 Wiadomości o Parku krajobrazowym
 Sprawdzian
 Brodnicki Park Krajobrazowy

  brodnicki

Kliknij
Link do wiadomości

 brodnicki spr

Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

Tucholski Park Krajobrazowy
tucholski
 Kliknij
Link do wiadomości

 

tucholski spr 

Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

Nadgoplański Park Tysiąclecia 
nadgoplanski
 Kliknij
Link do wiadomości

 

nadgoplanski spr 

 Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

 Krajeński Park Krajobrazowy
krajenski
 Kliknij
Link do wiadomości

 krajenski spr

Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy
gostyninsko wloclawski
 Kliknij
Link do wiadomości

 

 gostyninsko wloclawski spr
Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
 gorzniensko lidzbarski
Kliknij
Link do wiadomości

gorzniensko lidzbarski spr 

Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

Wdecki Park Krajobrazowy

 wdecki

Kliknij
Link do wiadomości

 wdecki spr

Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą

zespol parkow 

 Kliknij
Link do wiadomości

 zespol parkow spr

Kliknij na zieloną flagę
LINK DO SPRAWDZIANU

4) Zasady zachowania w parkach krajobrazowych
kliknij link->
zasady zachowana w parkach
5) Sprawdzian podsumowujący
kliknij na link lub zieloną flagę i uruchom sprawdzian
sprawdzian glowny

6)Rysunki wykonane przez Basię

mapa zrzut ekranowy

14 czerwca Basia, uczennica klasy 5a, opracowała i przeprowadziła wartościowe zajęcia dla koleżanek i kolegów z klasy 0a i 0b. Basia opowiadała co wolno, a co jest zabronione na terenie parków krajobrazowych. Basia zeprezentowała swoje prace, które wezmą udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego "Ekologiczny Edukator Szkolny - edycja 2019". Uczniowie "zerówki" byli zasłuchani i zapatrzeni w przepiękne samodzielnie wykonane przez Basię ilustracje. Chętnie odpowiadali na pytania Basi. Chętnie też rozwiązywali zagadki zadawane przez naszego ekologicznego edukatora szkolnego zadawane przey pomocy sprawdzianów stworzonych za pomocą platformy Scratch. Basia bardzo dokładnie przedstawiła informacje o Krajeńskim Parku Krajobrazowym. Przede wszystkim skupiła się na tym, by powiedzieć co wolno, a czego nie wolno robić na terenie takiego parku. Kodeks postępowania w parkach krajobrazowcy dzieci powtórzyły bardzo dokładnie. Dodatkow Basia przedstawiła własnoręcznie wykonaną mapę województwa kujawsko-pomorskiego, na której zaznaczone zostaó 8 głównych dyrekcji parków krajobrazowych.

Serdecznie dziękujemy pani Janinie Dalewskiej i pani Ani Ledworowskiej za możliwość przeprowadzenia zajęć w klasach 0. Było to nowe doświadczenie, które z całą penością nauczyło nas wszystkich cierpliwości.

Koordynator projektu: Magdalena Gaweł
Galeria>>

12 czerwca, w środę uczennica klasy 5a, Basia Wójcicka samodzielnie przygotowała zajęcia dla swojej klasy na temat parków krajobrazowych, jakie są na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Basia bierze udział w konkursie Ekologiczny Edukator Szkolny - Edycja 2019". Dla potrzeb konkursu Basia w środowisku programistycznym Scratch wykonała programy o każdej dyrekcji parku oraz sprawdziany wiadomości o parkach. 

Na lekcji w Swojej klasie Basia zaprezentowała własnoręcznie wykonaną mapę województwa kujawsko-pomorskiego z zaznaczonymi parkami krajobrazowymi, najważniejszymi rzekami i miastami. Basia przedstawiła jeden z praogramów o parkach. Dla potrzeb lekcji Basia wybrała Tucholski oraz Gostynińsko-Właocławski Park Krajobrazowy. Po przedstawioeniu najważniejszych informacji na temat parków: Dyrekcji, Loga Parku, najważniejszych rezerwatów, chronionej fauny i flory Basia sprawdziła ile informacji zapamiętała grupa włączając program SPRAWDZIAN. Wyniki były bardzo dobre. 

Na zakończenie uczestnicy lekcji mieli przed sobą odstanie zadanie. Na podstawie informacji z lekcji musieli poprawnie rozłożyc na mapie województwa kujawsko-pomorskiego rozłożyć nazwy parków krajobrazowych.

Lekcja przebiegła niezwykle sprawnie i szybko. Wiele informacji było nowych dla uczniów klasy 5a. Basia, jako ekologiczny edukator szkolny spisała się wspaniale. Jej ciężka praca została nagrodzona wieloma poprawnymi odpowiedziami w sprawdzianach o parkach.

Opracowanie: Magdalena Gaweł
Galeria>>
Lekcja o parkach krajobrazowych województwa Kujawsko-Pommorskiego w wykonaniu Basi dla klasy 5a

20 maja w czasie zajęć świetlicowych nasza szkolna edukatorka ekologiczna Basia Wójcicka przeprowadziła wspaniałe zajęcia, których tematem przewodnim było poznanie istniejących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego parków krajobrazowych. Basia bardzo ciekawie opowiadała o wszystkich parkach, które wskazała na mapie. Wymieniła wszystkie najważniejsze miejscowości, zapoznała koleżanki i kolegów ze świetlicy z wyglądem logo parków, zwierzętami i roślinami chronionymi na ich terenie. Basia wskazała na ogromnym wydruku rzeki przepływające przez parki kujawsko-pomorskiego. Niezwykle ciekawym podsumowaniem zajęć przeprowadzonych przez Basię był pokaz pięknego filmu o zimorodku, który jest bohaterem logo Tucholskiego Parku Krajobrazowego.
Na zakończenie wszyscy wzięli udział w konkursie na prawidłowe rozmieszczenie parków krajobrazowych na terenie naszego województwa, miast oraz rzek. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Edukatorka Basia wspaniale sprawdziła się w swej roli. Zajęcia przebiegały bardzo dynamicznie, a koleżanki i koledzy byli bardzo aktywni i zaciekawieni. Poprawnie wypełniona mapa upiększyła gazetkę blisko świetlicy.

Szczególne podziękowania dla Rodziców Basi, którzy pomogli w zorganizowaniu wspaniałego wydruku mapy.
Opracowanie: Magda Gaweł
Galeria>>

Zajęcia z Basią - naszym szkolnym edukatorem ekologicznym