„Dziewczyny mnie dogoniły na wyjściu z pierwszego łuku, przycisnęły mnie.
Nawet je przepuściłam, dobra, biegnijcie se Grażyny, ja i tak zaraz wam pokażę na co mnie stać.
No i włączyłam swoje turbo dopalanie, te swoje długie kikutki i poleciałam. Musiałam”

Słowa naszej mistrzyni po złotym biegu w Berlinie, cytowane przez p. Marka, wywołały burzę braw. Było to podziękowanie za sportowe emocje podczas Mistrzostw Europy, w biegu sztafetowym 4 x 400 metrów.

453 uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, uczestniczyło w III edycji akcji „STOP zwolnieniom z wychowania fizycznego”.

Ideą tego szlachetnego przedsięwzięcia było przypomnienie jak ważny dla człowieka jest sport, rekreacja, ruch na powietrzu. Czy to poprzez spacery, biegi, marszobiegi, pływanie, jazdę na rolkach, rowerze, czy też treningi różnych dyscyplin sportowych. Gościem tegorocznego salezjańskiego sportowego święta była znakomita lekkoatletka, brązowa medalistka mistrzostw świata z Londynu, mistrzyni Europy z Berlina, w biegu sztafetowym 4 x 400 metrów, zawodniczka BKS Bydgoszcz, Iga Baumgart - Witan.
Po uroczystym powitaniu przez księdza dyrektora Krzysztofa Nestoruka wysłuchaniu hymnu salezjańskiego, wszyscy uczestnicy wystartowali w biegu przełajowym.
Nie było przegranych, wszyscy zostali zwycięzcami .

W rywalizacji sportowej, biegach przełajowych klas 0 – VIII zwyciężyli:

Dziewczęta:
Teresa Skonieczna, Maria Abramczyk, Marta Bąk, Maja Szczegielniak, Aneta Gierszewska, Nadia Wosik, Martyna Nieruszewicz, Wiktoria Tonder, Zuzanna Kolasa.

Chłopcy:
Bartosz Amenda, Kuba Hoffmann, Tymoteusz Korczyk, Mikołaj Burek, Marcel Radzimiński, Piotr Majewski, Miłosz Marchlewski, Piotr Tonder, Marcel Kwaczonek

Radość, tańce a także chwile wzruszenia, gdy przy piosence zespołu Queen
„We Are The Champions”, ks. Dyrektor, Krzysztof Nestoruk i nasza mistrzyni Iga Baumgart – Witan, dekorowali zwycięzców medalami.

Nauczyciele przygotowujący to salezjańskie święto: Izabela Faustmann, Aleksandra Gołasz, Wojciech Mizikowski, Arkadiusz Nieradko i Marek Sikorski składają serdeczne podziękowanie za otwarte serca, pomocne dłonie, obecność, barwne przygotowanie, uśmiech i radość.

TO BYŁO NASZE WSPÓLNE, SPORTOWE ŚWIĘTO!
Opracowanie: Marek Sikorski

STOP zwolnieniom z WF III edycja