Zespół wokalny „Fantazja” powstał wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, które chciały śpiewać jak najlepiej i jak najpiękniej. Zaczęło się od solowych występów w szkole i na konkursach. Na V Przeglądzie Piosenki Fordoński Słowik Małgosia Lobka zdobyła GRAND PRIX, a Natalia Korzeniewska – WYRÓŻNIENIE. Na VI Przeglądzie Kornelia Januszewska WYRÓŻNIENIE. Potem specjalnie na II Przegląd Piosenki Dziecięcej „Co w trawie śpiewa” przygotowałam trzy grupy wokalne, które zdobyły nagrody: I MIEJSCE – zespół z klas I – II, II MIEJSCE – zespół z klas III i III MIEJSCE – zespół z klasy „0”. Takie sukcesy zmotywowały mnie do systematycznej pracy z wybraną grupą dzieci. Dzieci, które chcą, potrafią i pragną doskonalić swoje umiejętności wokalne. Oficjalnie zespół działa od września 2006 roku.

Artystyczne wyniki pracy każdego zespołu są uzależnione od jego organizacji. Obok wartości głosowych dzieci, ogromną rolę odgrywają takie walory jak: poziom kulturalny, stopień zdyscyplinowania i zżycia się ze sobą członków zespołu. Grupa taka musi być zespolona ze sobą na bazie świadomie podjętych zadań artystyczno – społecznych. Dlatego też poważną pozycję stanowi praca wychowawcza. (Serdeczne podziękowania dla rodziców za wyrozumiałość, wsparcie i dyspozycyjność). Wspólne koncerty, wycieczki, wyjazdy na których dbamy o kulturalną atmosferę współżycia, podpartą takimi cechami jak przyjaźń i solidarność dostarczają dzieciom wiele wspólnych przeżyć, które je wiążą z zespołem na długi czas. Nasze sukcesy:

• występy na imprezach szkolnych z różnych okazji
• udział w VI Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Muzycznych Muzykolandia 2006 – III miejsce i Nagroda Dyrektora
• udział w VII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Muzycznych Muzykolandia 2007 – I miejsce
• udział w II Konkursie Artystycznym Frajda 2007 – II miejsce
• udział w X Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Graj dudka, graj Panu” 2009 – I miejsce
• udział w IV Konkursie Artystycznym Frajda 2009 – I miejsce
• udział w X Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Muzycznych Muzykolandia 2010 – Grand Prix i Nagroda Publiczności
• udział w V Konkursie Artystycznym Frajda 2010 – II miejsce
• wyróżnienie – dla Alicji Formella w V Konkursie Artystycznym Frajda 2010
• udział w VI Konkursie Artystycznym Frajda 2011 – I miejsce
• wyróżnienie – dla Julii Topolskiej w XIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Graj dudka, graj Panu” 2012
• wyróżnienie – dla Natalii Kozioł i III miejsce – dla Dominiki Jankowskiej i Szymona Jankowskiego w IV edycji konkursu historycznego „Dzieje Polski” 2012 – kategoria pieśni ojczystej
• udział w XII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Muzycznych Muzykolandia 2012 – I miejsce i Nagroda Publiczności w kat. kl. I-III, Grand Prix w kat. kl. I-VI
• udział w II Bydgoskim Konkursie Młodych Talentów 2012 – I miejsce

Zespół cieszy się w szkole ogromną popularnością. Występy oglądane są chętnie przez dyrekcję, nauczycieli i rodziców.

Galeria zdjęć.

Opracowała: Mariola Ziółkowska - opiekun artystyczny.