Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
20 Cze 2016

Sukces naszej licealistki

7 czerwca w Katedrze Lingwistyki Stosowanej WSG w Bydgoszczy odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o USA dla liceów.

W dwóch wcześniejszych etapach tego konkursu brało udział troje naszych licealistów z klas drugich: Dominika Wiśniewska, Kornelia Januszewska oraz Jakub Śleszycki. Oba etapy konkursu, na które składały się testy pisemne w języku angielskim, były bardzo trudne i wymagały od uczestników posiadania szczegółowej wiedzy z zakresu amerykańskiej historii, geografii, filmu, literatury, etc.

Do trzeciego i zarazem finałowego etapu z najwyższym wynikiem wśród startujących dostała się Dominika Wiśniewska, której zadaniem było przygotowanie i wygłoszenie prezentacji na wybrany temat. Najbliższy sercu Dominiki był temat “New York: My Americam Dream”, w którym opowiedziała o swoim spełnionym rok temu marzeniu – wyjeździe do Nowego Jorku w formie jednodniowego spaceru po tym ekscytującym mieście.

Ciekawa formuła prezentacji oraz wysoki poziom językowy uczennicy zapewniły jej tytuł laureata konkursu, zdobycie trzeciego miejsca oraz wspaniałą wygraną – książkę oraz 500 zł w formie vouchera na międzynarodowy egzamin TELC GmbH.

Chociaż przygotowania do konkursu zajęły dużo czasu i wysiłku intelektualnego, to na pewno było warto podjąć się czegoś trudnego: zdobyta wiedza jest bezcenna, a sukces Dominiki niesamowicie cieszy. Gratulujemy!

Tekst: Apolonia Łuczka

IMAG4335
IMAG4336

Skomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2016

Poniżej na dostępnych wykresach prezentujemy wyniki egzaminów gimnazjalnych naszego gimnazjum na tle całego kraju

Zamknij