Zorganizowany wypoczynek dla młodzieży
24 Sty 2018

Wiedza(ą) o społeczeństwie!

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”.
Przewodniczący PKW w okolicznościowym liście skierowanym na ręce Księdza Dyrektora napisał: „… niezwykle cenne jest upowszechnienie wiedzy na temat prawa wyborczego oraz propagowanie idei świadomego udziału w wyborach, wśród młodych osób, które wkrótce będą mogły skorzystać z praw wyborczych”.
Wśród wyróżnionych znalazło się czworo uczniów LOTS: Zuzanna Cywińska, Zuzanna Wybrańska, Partyk Grochowski i Jakub Ligocki.
Przy okazji warto nadmienić, że Zuzanna Cywińska i Jakub Ligocki reprezentowało LOTS na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który miał miejsce 20 stycznia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Startowało w nich 50. najlepszych przedstawicieli szkół średnich z woj. kujawsko-pomorskiego, a na etap centralny do Warszawy zakwalifikowano 8 osób. Jakubowi i Zuzi tym razem nie udało się, ale ich wyniki pozwalają żywić nadzieję na przyszły rok.
Dziękujemy wszystkim za udział i godne reprezentowanie Collegium Salesianum w Bydgoszczy.
W. Jóźwiak

Galeria zdjęć

Skomentuj

  • RSS
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube
Przeczytaj poprzedni wpis:
Drugi bal karnawałowy “Salezjanie i Przyjaciele”

W związku z decyzją z zebrania Rady Rodziców z dnia 10.01.2018r., przedłużony zostaje termin zapisów na bal karnawałowy "Drugi bal...

Zamknij